Konstitucijos Klinika

Abdominalinė (pilvo) chirurgija

Abdominalinė arba pilvo chirurgija apima įvairių pilvo organų ligų diagnostiką ir gydymą. Be tradicinio chirurginio gydymo – operacijos, svarbus ir platus spektras kitų paslaugų: tyrimai, susirgimui nustatyti, gydymo plano sudarymas, pooperacinė priežiūra ir t. t.

Pilvo chirurgo pagalbos prireikia, susidūrus su pilvo sienos išvaržomis, tulžies pūslės ir latakų ligomis, įtarus ar nustačius onkologinį susirgimą (kepenų gerybiniai ir piktybiniai navikai, kasos gerybiniai ir piktybiniai navikai, tulžies pūslės ir tulžies latakų navikai),  esant kepenų cistoms, sergant kepenų echinokokoze, pankreatitu (kasos uždegimu), ir kitų virškinamojo trakto susirgimų atvejais.

Mūsų klinikoje bus patogu ne tik apsilankyti pas pilvo chirurgą konsultacijai, bet ir atlikti reikiamus tyrimus: laboratorinius, ultragarsinius ar kt. Vienoje vietoje galėsite gauti visą paslaugų paketą, kad jums būtų patogiau ir paprasčiau pasirūpinti savo sveikata. Jei reikės operacinio gydymo, po jo galėsite grįžti į mūsų kliniką pooperacinei priežiūrai ar kitoms paskirtoms procedūroms. Štai paslaugos, kurias teikiame Konstitucijos klinikoje:

 • Gyd. pilvo chirurgo konsultacija,
 • Ištyrimo plano sudarymas,
 • Gydymo paslaugų organizavimas,
 • Pooperacinių siūlių šalinimas,
 • Pooperacinė priežiūra,
 • Laboratoriniai tyrimai,
 • Ultragarsiniai tyrimai,
 • Kitos paslaugos.

Kainos

 • Pilvo chirurgija
  Pilvo chirurgija

GYDYTOJAI

Pilvo chirurgas

Abdominalinė chirurgija

Abdominalinės chirurgijos specialistas arba pilvo chirurgas – tai gydytojas, besispecializuojantis pilvo ertmės ir joje esančių organų ligų gydyme. Pilvo chirurgo konsultacija gali būti reikalinga susidūrus su įvairios kilmės navikais, atsiradus skausmui pilvo srityje, pasikeitus išmatų tipui, atsiradus kraujavimui, pastebėjus mazgelių išangės srityje ir t. t. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai suteiks profesionalią konsultaciją, paskirs reikiamus tyrimus ir pasistengs kuo greičiau diagnozuoti problemą, kuri sukelia nemalonius simptomus. Privati konsultacija Vilniuje – tai visiškas konfidencialumas, greitas aptarnavimas, aukšta paslaugų kokybė ir gera kaina.

Abdominalinė chirurgija – kas tai?

Abdominalinė chirurgija arba pilvo chirurgija, tai medicinos sritis, tirianti ir gydanti įvairias pilvo ertmės ligas. Šioje srityje gali dirbti skirtingi specialistai – pilvo chirurgai, proktologai. Proktologas, tai medicinos specialistas, kurio specializacija yra tiesiosios žarnos, išangės ir virškinamojo trakto sutrikimai. Šie gydytojai gali būti reikalingi, kai sergate hemorojumi, gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, skrandžio ligomis. Abdominalinis arba pilvo chirurgas dažniausiai gydo įvairius pilvo ertmės susirgimus. Jis atlieka ir diagnostinius tyrimus, ir operacijas. Šiais laikais dažniausiai užtenka laparoskopinės operacijos, kai užtenka 3–4 nedidelių pjūvių pilvo sienoje, jog būtų galima išoperuoti polipą, cistą ar kitą darinį.

Abdominalinė chirurgija ir joje besispecializuojantis specialistas gali padėti susidūrus su vėžiu, opomis, ataugomis, gerybiniais navikais, išvaržomis ir pan. Pas šį specialistą dažnai nukreipia šeimos gydytojas ar vidaus ligų gydytojas, pastebėjęs, kad jums būtų tikslinga gauti būtent chirurgo konsultaciją.

Ką dažniausiai gydo pilvo chirurgas?

Pilvo chirurgo pagalbos prireikia daugeliui žmonių, o problemos gali būti labai įvairios – nuo tulžies pūslės ir latakų ligų iki gerybinių ir piktybinių navikų. Atsižvelgęs į jūsų simptomus specialistas paskirs reikiamus tyrimus, kad galėtų kuo tiksliau nustatyti jūsų negalavimų priežastis. Čia pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių diagnozių, kurias tenka gydyti pilvo chirurgams:

 • Ūmus apendicitas. Ūminis apendicitas arba kirmėlinės ataugos uždegimas, viena dažniausių pilvo srities problemų. Apendicito uždegimo priežastys iki šiol nėra žinomos, manoma, kad jį gali sukelti į ataugą patekę svetimkūniai, taip pat čia gali išvešėti limfinis audinys, uždegimą sukelti gali ir bakterijos. Diagnozuojama apžiūros metu, atlikus echoskopiją bei kraujo tyrimą, nes kraujo tyrimas rodo padidėjusį leukocitų skaičių. Patvirtinus diagnozę abdominalinė chirurgija yra vienintelis gydymo būdas. Geriausia, jei operacija – apendektomija – įvyksta per 24 valandas nuo simptomų atsiradimo. Jei į gydytoją nesikreipiama laiku, gali prasidėti pilvaplėvės uždegimas, apendicitas gali prakiurti, todėl pajutus simptomus svarbu nedelsti.
 • Piktybiniai ir nepiktybiniai navikai. Navikai gali atsirasti įvairiuose kūno organuose, taip pat po oda. Kai kuriais atvejais net ir nėra aiškios ribos tarp piktybinių ir nepiktybinių navikų, nes pastarieji gali pavirsti piktybiniais. Nepiktybiniai, dažniausiai, didėja vienoje vietoje, neplinta į kitus organus. Jie pastebimi, kai spausdami aplinkinius organus sukelia tam tikrų problemų (pvz., spaudžia šlapimo pūslę, skrandį ir pan.). Piktybiniai navikai yra linkę plėstis į kitus audinius ir organus, pažeistos ląstelės gali per limfinę sistemą išplisti po visą organizmą.
 • Tulžies pūslės problemos. Kepenys gamina tulžį, reikalingą virškinimui. Kad organizmas turėtų reikiamą kiekį jos atsargų, tulžis kaupiasi tulžies pūslėje. Dažniausia šio organo liga – tulžies pūslės akmenys. Pagrindinis simptomas – staigus skausmas po šonkauliais dešinėje kūno pusėje arba ties saulės rezginiu. Pilvo chirurgija šią problemą sprendžia greitai ir efektyviai. Per metus Lietuvoje išoperuojama apie 14 000 žmonių. Operacija įprastai būna laparoskopinė.
 • Kasos uždegimas arba pankreatitas. Kasos uždegimas gali būti lėtinis, ūmus arba nekrozinis. Kasos uždegimas kyla dėl virškinimo fermentų, kurie suaktyvėja dar būdami kasoje ir dirgina šios paviršių, sukeldami uždegimą. Jei uždegimai kartojasi, gali susidaryti randinis audinys, kuris prastina kasos funkciją. Dėl to gali atsirasti virškinimo problemų, didėja diabeto atsiradimo rizika. Kasos uždegimo riziką didina alkoholio vartojimas, rūkymas, nutukimas, taip pat genai – ypač kai kalbama apie lėtinį uždegimą. Galimas ir konservatyvus gydymas (vaistais), ir operacija. Tokiu atveju gali būti pašalintos pažeistos kasos dalys.
 • Dvylikapirštės žarnos opaligė. Tai lėtinė liga, kuri pasireiškia opomis (žaizdomis) dvylikapirštėje žarnoje. Skaičiuojama, kad liga serga maždaug 7 proc. populiacijos. Dvylikapirštėje žarnoje esančios skrandžio rūgštys yra būtinos virškinimui, tačiau kartais nutinka taip, kad sutrikus rūgščių balansui rūgštys pradeda graužti pačios žarnos vidinę sienelę. Pusiausvyra sutrikti gali dėl infekcijos ar dėl vaistų vartojimo (pvz., ibuprofeno, diklofenako ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų). Pagrindinis simptomas – skausmas. Taip pat gali pasireikšti silpnumas, pilvo pūtimas. Gydymas gali būti antibakteriniai vaistai, jei opaligę sukėlė Helicobacter pylori Gydymą pradėti svarbu kuo greičiau, nes iš opos yra kraujuojama, žarna gali prakiurti (tada maistas iš žarnyno gali patekti į pilvo ertmę ir sukelti uždegimą).
 • Pilvo sienos išvarža. Tai pilvaplėvės ir pilvo organų išsiveržimas į poodį. Dažniausiai tai įvyksta per raumenų tarpus ir kanalus. Išvaržos gali atsirasti skirtingose vietose, pavyzdžiui, kirkšnyje, bambos srityje ar toje vietoje, kur buvo atliktas pilvo pjūvis ankstesnės operacijos metu. Pagrindinis simptomas – pilvo zonoje atsiradęs gumbas, kuris gali išnykti ir vėl atsirasti. Jis dažnai atsiranda pakosėjus, atsistojus, o grįžta į pilvo ertmę jį pastūmus su ranka ar tiesiog savaime. Taip pat toje vietoje jaučiamas skausmas, tempimo jausmas – ypač pasportavus. Operacijos metu yra susiuvami audiniai arba naudojamas specialus tinklelis, kuris neleidžia pilvo organams grįžti į poodį. Tai gana paprasta operacija, po kurios retai pasitaiko komplikacijos.

Kada gali reikėti pilvo chirurgo konsultacijos?

Pas pilvo chirurgą dažnai nukreipia šeimos gydytojas ar kitas specialistas. Chirurgas išklausys jūsų simptomus, paskirs reikiamus tyrimus ir nustatys, kas yra bei koks gydymo planas būtų geriausias. Registruotis pas abdominalinį chirurgą reikėtų, jei pastebite šiuos simptomus, nes jie gali signalizuoti apie pilvo ertmės ir organų ligas:

 • Atsiradę virškinimo sutrikimai (gali būti tiek vidurių užkietėjimas, pūtimas, viduriavimas),
 • Skausmas pilvo srityje (pvz., po šonkauliais dešinėje pusėje būdingas tulžies takų ligoms, pilvo viršuje – būdinga kasos ligoms ir t. t.),
 • Stiprus ir staigus skausmas pilvo srityje, dažnai pasireiškiantis kartu su vėmimu, temperatūra, pykinimu,
 • Simptomai, panašūs į mažakraujystės simptomus (silpnumas, nuovargis, darbingumo, motyvacijos sumažėjimas),
 • Atsiradęs skausmas ir nemalonūs pojūčiai išangės srityje (deginimo pojūtis, niežėjimas),
 • Pasikeitę tuštinimosi įpročiai (vidurių užkietėjimas, sunkiau pasituštinti, nebelaikote išmatų, pasikeitė jų spalva, tekstūra, pastebite kraujo),
 • Skausmas išangės ar tiesiosios žarnos plote.

Kadangi pilvo ertmėje yra daug skirtingų organų, tai ir ligų bei jų simptomų gali būti daug ir įvairių. Abdominalinės chirurgijos specialistai sako, kad geriausia neužsiimti savidiagnozėmis ir savigyda, o kreiptis į specialistus. Net ir „nekaltas“ skausmas, gali būti rimtos ligos pradžios simptomas. Taigi kuo anksčiau kreipsitės – tuo lengviau bus galima pašalinti problemą. Pavyzdžiui, kilus kasos uždegimui iš pradžių galimas gydymas vaistais – nuo uždegimo, nuo skausmo, taip pat gali būti skirti dirbtiniai kasos fermentai, kad „kasa“ pailsėtų ir pasveiktų. Tačiau jei uždegimas pažengęs, atsiradę randų, gali būti, kad reikės operacijos jiems pašalinti.

Pilvo chirurgo konsultacija, tyrimai, pooperacinė priežiūra

 Pilvo chirurgija prasideda nuo tyrimų, o baigiasi gydymo paskyrimu, operacija (jei reikia) ir pooperacine priežiūra. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai jums gali padėti šiais klausimais:

 • Gyd. pilvo chirurgo konsultacija. Patyręs specialistas išklausys jūsų nusiskundimus, apžiūrės, paskirs reikiamus tyrimus, kad galėtų susidaryti kuo geresnį vaizdą apie jūsų būklę.
 • Laboratoriniai tyrimai. Mūsų klinikoje atliekame visus populiariausius laboratorinius tyrimus, kad jums nereikėtų vykti atlikti tyrimų į kitas klinikas. Stengiamės suteikti kompleksiškas paslaugas, jog jums kiltų kuo mažiau rūpesčių.
 • Ultragarsiniai arba echoskopiniai tyrimai. Tai viena dažniausių neinvazinių diagnostikos priemonių. Mūsų klinikoje pacientus tiriame itin moderniu GE firmos echoskopu, kuris turi įdiegtą dirbtinio intelekto įskiepį, padedantį analizuoti tyrimo rezultatus ir paspartinantį tyrimo eigą.
 • Ištyrimo plano sudarymas. Nustačius diagnozę bus sudarytas gydymo planas, gydymas gali būti medikamentinis arba gali būti reikalinga operacija. Bet kuriuo atveju – gydytojas paaiškins, koks gydymas ir kodėl būtų efektyviausias būtent jūsų atveju. O jūs galėsite užduoti visus rūpimus klausimus bei sužinoti viską, kas jus domina, apie gydymo eigą.
 • Pooperacinių siūlių šalinimas. Jei jums buvo atlikta operacija, galėsite atvykti pas mus siūlių šalinimui bei konsultacijai dėl tolimesnės siūlių vietos priežiūrai.
 • Pooperacinė priežiūra. Viskas, ko gali prireikti po atliktos pilvo srities operacijos.

Jei dvejojate, į kurią kliniką kreiptis, siūlome susipažinti su mūsų klinikoje dirbančiais specialistais. Esame atsidavę savo darbui, mums rūpi kiekvienas pacientas, todėl kiekvieną atvejį vertiname individualiai, skiriame daug dėmesio, rūpestingai patariame ir visada atidžiai išklausome! Jei ieškote pilvo chirurgo Vilniuje – laukiame jūsų mūsų klinikoje.

Kreipkitės į mūsų kliniką!

 Pilvo chirurgija, traumatologija, akušerija – visos paslaugos vienoje klinikoje. Kviečiame užsiregistruoti vizitui ir po vienu stogu gauti visas reikiamas medicinos paslaugas. Nuo šeimos gydytojo konsultacijos iki diagnostinių ir laboratorinių tyrimų. Užsiregistruoti galima internetu arba paskambinus kontaktuose nurodytu telefonu. Stengiamės pasiūlyti kuo geresnį kainos ir kokybės santykį, todėl visada siūlome konkurencingas konsultacijų ir tyrimų kainas. Jei ieškote profesionalių medicinos paslaugų Vilniuje – kviečiame kreiptis į mūsų kliniką.

kodėl mes?

MEDIKAI PROFESIONALAI

tiksli ir greita diagnostika

išsamūs
tyrimai

naujausi gydymo
metodai

pagalba čia ir dabar

prieinama
kaina

kodėl mes?

MEDIKAI PROFESIONALAI

tiksli ir greita diagnostika

išsamūs
tyrimai

naujausi gydymo
metodai

pagalba čia ir dabar

prieinama
kaina

REGISTRACIJA

Nerandate Jums tinkančio vizito laiko? Visais registracijos ir paslaugų klausimais
susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime: